Specjalistyczna rehabilitacja
w Żarkach

Umów się na wizytę: 698 642 623

Pacjent z uszkodzonym stożkiem rotatorów

Płeć: M
Wiek: 25

Diagnoza/opis przypadku: Pacjent skarży się na ból barku od 4 dni. Ból pojawia się przy ruchach kończyną zwłaszcza przy ruchu odwiedzenia i zgięcia kończyny. W wywiadzie pacjent informuje, że miało miejsce szarpnięcie obręczą barkową podczas uprawiania sportów ekstremalnych właśnie przed 4 dniami. Po zdarzeniu pacjent jeszcze grał w siatkówkę. Z 3 testów na pierścień rotatorów 2 dały objaw pozytywny. Postawiona diagnoza: uszkodzenia stożka (pierścienia rotatorów) prawej kończyny górnej.

Co to jest stożek rotatorów?
Stożek rotatorów to grupa struktur tkankowych (mięśnie: nadrzebieniowy, podgrzebieniowy, podłopatkowy oraz obły mniejszy) odpowiedzialnych za stabilizację i ruchomość stawu barkowego. Jego uszkodzenie może doprowadzić do zmniejszenia mobilności ramienia i bólu. Uszkodzony lub nadwyrężony stożek rotatorów może doskwierać osobie w każdym wieku, najczęściej jednak występuje u sportowców i osób po 40 roku życia u których dochodzi do sumowania urazów, przeciążenia wynikającego z pracy zawodowej oraz postępującymi zwyrodnieniami.

Zastosowana rehabilitacja u pacjenta:
-Krioterapia
-Kinesiotaping
-Odpoczynek około 14 dni

A jeśli ból się nie zmniejszy rekomendowane będą zabiegi fizykalne:
-Laseroterapia
-Elektroterapia
-Sonoforeza
-Magnetoterapia

Ponadto:
-odciążenie kończyny przy pomocy temblaku oraz unikanie szarpanych ruchów, unoszenia kończyny po wyżej linii barków, prowadzenia samochodu jedną kończyną, spania na chorej kończynie.

Rehabilitacja i fizjoterapia w Chrzanowie | Rehabilitacja i fizjoterapia w Libiążu | Rehabilitacja i fizjoterapia w Oświęcimiu | Masażysta w Chrzanowie