Aktualności

 

WIECZORNE TRENINGI OBWODOWE DLA DOROSŁYCH RUSZAJĄ OD 10 WRZEŚNIA 2019!

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych zadbaniem o swoje zdrowie i sylwetkę.

Od 10 września w każdy wtorek i czwartek od 19:15-20:15 na sali gimnastycznej w Szkole w Żarkach będę prowadził treningi “obwodowe” dla dorosłych.

Co to jest trening obwodowy?
Trening obwodowy to nic innego jak kilkanaście rozłożonych/przygotowanych stacji, na których wykonujemy określone proste ćwiczenia fizyczne przez około 1 minutę. Po zaliczeniu jednej stacji i krótkim odpoczynku przechodzimy na następną poruszając się po obwodzie. Oczywiście w rytm motywującej muzyki.

Dlaczego trening obwodowy jest dla każdego?
Dużą zaletą treningu o charakterze obwodowym jest to, że każdy bez względu na poziom wytrenowania, wiek, płeć, wagę może ćwiczyć, gdyż tempo (intensywność) wykonywanego ćwiczenia wyznaczamy sobie sami.

Dlaczego trening obwodowy jest ciekawszy niż zwykły trening siłowy?
Przede wszystkim ze względu na różnorodność. Każda stacja jest inna, na każdej stacji angażujemy inne partie mięśniowe co sprawia, że zmęczenie przyjdzie później, a efektywność (liczona w spalonych kaloriach) jest bardzo wysoka.

Kwestie techniczne:
Z racji na ograniczoną przestrzeń na sali w Żarkach w zajęciach nie może brać udział nieograniczona ilość osób. Aby każdy znalazł dla siebie miejsce maksymalnie w zajęciach będzie mogło brać udział 25 osób. Co oznacza, że jeśli znajdzie się taka grupa i zdeklaruje regularne uczestniczenie w zajęciach kolejne osoby już niestety nie będą mogły dołączyć. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Odpłatność:
-9zł za każde zajęcia.

Kto jest zainteresowany proszę o wiadomość SMS.

Przykładowy trening obwodowy: https://www.youtube.com/watch?v=aXCmrvswhCk

Ze sportowym pozdrowieniem,
Trener Mateusz Mrózek

Rehabilitacja i fizjoterapia w Chrzanowie | Rehabilitacja i fizjoterapia w Libiążu | Rehabilitacja i fizjoterapia w Oświęcimiu | Masażysta w Chrzanowie