Aktualności

 

ZAJĘCIA O CHARAKTERZE TRENINGU OBWODOWEGO DLA DOROSŁYCH OD WRZEŚNIA NA SALI W SZKOLE W ŻARKACH!

Witam serdecznie wszystkich czytelników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci trenujących w szkółce, jak i innych osób z którym rozmawiam – planuje od września rozpocząć prowadzenie zajęć dla dorosłych o charakterze treningu obwodowego.

Co to jest trening obwodowy?

Trening obwodowy jest narzędziem do rozwoju wytrzymałości mięśniowej, kondycji czy pozbycia się tkanki tłuszczowej. Polecany jest osobom na każdym poziomie zaawansowania. Odpowiednio wykonany przynosi dość szybkie rezultaty.

Trening obwodowy został rozwinięty przez R.E. Morgana i G.T. Adamsona w 1957 r. Stosowany jest często na początku cyklu przygotowawczego wielu sportowców jako wstępna adaptacja organizmu do budowy siły mięśniowej. Może być również wykorzystywany jako metoda kształtowania specyficznej wytrzymałości siłowej. Według badań pomaga obniżyć masę tłuszczową oraz poprawia VO2 max (maksymalny pobór tlenu). Niesie to za sobą korzyści zdrowotne takie jak: – obniżenie poziomu lipoprotein niskiej gęstości, czyli złego cholesterolu, – podwyższenie poziomu lipoprotein wysokiej gęstości – HDL, – zmniejszenie poziomu trójglicerydów we krwi.

Przykładowy trening obwodowy:
1.https://www.youtube.com/watch?v=S9VrM7PzD1s
2.https://www.youtube.com/watch?v=aXCmrvswhCk

Rozpoczęcie zajęć planuje na wrzesień 2019 roku. Treningi odbywałyby się 2 razy w tygodniu w godzinach wieczornych na sali w Szkole w Żarkach.

Trening będzie dedykowany dla osób dorosłych. Dla urozmaicenia kolejnych stacji w trakcie wykonywania obwodu zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt, który zarówno uatrakcyjni zajęcia, jak i podniesie ich efektywność (np. lina do wspinaczki).

Liczę na pozytywny odzew z państwa strony.

Więcej szczegółów wkrótce.

Ze sportowym pozdrowieniem, Trener Mateusz Mrózek

Rehabilitacja i fizjoterapia w Chrzanowie | Rehabilitacja i fizjoterapia w Libiążu | Rehabilitacja i fizjoterapia w Oświęcimiu | Masażysta w Chrzanowie